У морфоспелеолошком погледу, у Равништарки је издвојено 9 целина.
Савин канал. Почиње од улаза у пећину, дугачак је 88 м и сиромашан је пећинским накитом.
Омладински канал. Дугачак је 72,5 м, а од пећинског накита посебно се издваја: Рудоња – масивна бигрена полулопта и Оџаклија – простран салив, који личи на отворено огњиште у старим сеоским кућама.
Лабудово језеро. Дужина износи 126,5 м. Ова целина је добила име по малом језеру и фигури у њему, која личи на лабуда. Посебно су лепа два стуба названа Виле језеркиње. Лепотом се издваја и Харфа – склоп драперија и сталагмита који подсећа на овај инструмент. Пажњу привлачи и Витез оклопник – масивни сталагмит, рђасте боје. Ипак, посебно се издваја амблем пећине, Лепа Равништарка – ванредно обликован систем зидних украса од белог кристалног калцита.
Бели дворац. Овај део главног канала представља омању дворану са неколико упечатљивих пећинских украса. Бели дворац је дугачак 37 м, а са споредним каналом 44 м. Назив “Бели дворац“ је добио јер неодољиво подсећа на грађевине из бајке. Снежно бела таваница са које виси шума масивних сталактита, од којих многи прелазе дужину од 6 м, оставља врло снажан утисак. Посебно је леп Снежанин балкон – снежнобела шкољка која почиње на висини од 3,5 м. У другом делу Белог дворца налази се Шарац краљевића Марка – фигура која подсећа на коња који лебди под таваницом.
Леопардов канал. Дугачак је 16,5 м и наставља се на Бели дворац. Име је добио по чудним шарама на таваници и зидовима, које асоцирају на леопардово крзно. Овде се налази Девичански кладенац, интересантна морфолошко-хидрографска појава. У питању је извор из кога кроз узану пукотину, под притиском избија вода вертикално и шишти, распрскавајући се о стену изнад себе. Извор је активан само у влажном периоду године (до средине пролећа).