Од покретног археолошког материјала пронађене су алатке, жрвњеви, жишци на високом постољу за осветљавање просторија, новац као и делови керамичког посуђа за припрему хране. Откривене су четири велике посуде-питоси у којима је топљена руда. Све ово се данас чува у Музеју рударства и металургије из Бора. Могуће је да је у утврђењу постојала и ковачница, у којој је од метала добијеног прерадом израђиван готов производ као што су бакарне лампе и сл. Са туристичког аспекта ово је веома интересантан објекат, због чега су у плану активности на његовом уређењу.
Околна природа је незагађена, са питомим пропланцима и брзим, бистрим планинским речицама. Такође, у близини (11 км) је и Дубочка пећина.
Одлуком Владе Републике Србије, Краку лу Јордан је 1983. године добио статус Културног добра од изузетног значаја. Осим њега, од античких археолошких налазишта у Браничевском округу овај статус има једино Виминацијум.
За сада, Туристичка организација ,,Кучево” Кучево још увек не организује посете налазишту. Верујемо да би Краку лу Јордан, након адекватног уређења, поста занимљив и за бројне ђачке екскурзије које се организују у правцу Ђердапа. Тренутно, услед недостатка финансијских средстава, одржавање налазишта се не обавља редовно, тако да су остаци бедема и грађевина обрасли вегетацијом.